Om Oss

Kontakt Oss

Fredrikstad

Porsgrunn

Motor & Generator Service AS
Avd. Fredrikstad
Adresse: Tomteveien 51 B, 1618 Fredrikstad
Kontaktperson/Epost: jens.olav.brunsvik@mgs-as.no
Telefon: (+47) 456 62 000

Motor & Generator Service AS
Avd. Porsgrunn
Adresse: Hydrovegen 15, 3933 Porsgrunn
Kontaktperson/Epost: geir.gravdal@mgs-as.no
Telefon: (+47) 952 76 077

Ledelsen

ronny_solberg

Ronny Solberg
Styreleder/Prosjektleder
907 39 389
ronny.solberg@mgs-as.no

jens_olav_brunsvik

Jens Olav Brunsvik
Daglig leder
900 64 617
jens.olav.brunsvik@mgs-as.no

Ansatte i Fredrikstad

business-man

John Roger Nilsen
Senior supervisor
986 23 868
john.roger.nilsen@mgs-as.no

business-settings

Ulf-Roger Bogstad
Supervisor og servicetekniker
414 07 110
ulf.roger.bogstad@mgs-as.no

suitable-candidate

Bjørn Erik Johansen
Spesial-arbeider
922 82 066
bjorn87johansen@gmail.com

target

Jan Erik Edvardsen
Prosjektleder og motor-salg
912 42 055
jan.erik.edvardsen@mgs-as.no

Ansatte i Porsgrunn

Geir Gravdal

Geir Gravdal
Avdelingsleder
952 76 077
geir.gravdal@mgs-as.no

Runar Skjelbred

Runar Skjelbred
Servicetekniker
913 23 252

energy-conservator

Tore Syversen
Servicetekniker
950 55 880
tsyversen69@gmail.com

Alexander Bjørnsti

Alexander Bjørnsti
Servicetekniker
930 97 009
bjornsti@gmail.com

on-call

Terje Fjelldalen
Salgsingeniør
406 45 944

hard-at-work

Kristoffer Skavlid
Lærling
940 36 906
glenn83m@gmail.com

Motor & Generator Service AS

Motor & Generator Service vedlikeholder, reparerer, utfører diagnoser og foretar tilstandskontroller på roterende utstyr generelt og på elektriske motorer og generatorer spesielt.

I tillegg selger vi nye ABB-motorer og deler fra eget lager og skaffer andre merker på forespørsel. Videre utføres prosjekter i felt inklusive ulike ingeniørtjenester innenfor de ovennevnte områder. Motor & Generator Service opererer ut fra to lokasjoner; et verksted i Fredrikstad og et verksted i Porsgrunn.

Historien om MGS AS

2010

Motor & Generator Service AS ble etablert høsten 2010 av Ronny Solberg og Jens Olav Brunsvik med personell som har lang erfaring og kompetanse fra bedriftene NEBB/ABB/ASEA/Component Service.

2011

Bedriften flyttet inn i leide lokaler i Tomteveien 51B i Fredrikstad på ca 800 kvadratmeter. Senere kjøpte bedriften disse lokalene (2011).

Fra denne adressen leverer bedriften verkstedtjenester, service og salg av motorer og komponenter.

2014

I februar 2014 overtok Motor & Generator Service motorverkstedet til NLI på Herøya i Porsgrunn. Dette er et relativt nytt verksted, ferdigstilt i 2011 og godt utrustet for å motta elektriske motorer, generatorer og annet roterende utstyr til revisjoner, omviklinger og andre reparasjoner. Virksomheten er en videreføring av verkstedet til ABB, senere Component Service i Skien.